mobil: 0907 79 04 68
pevná linka: 02/39 26 73 25
e-mail: gburik@poistenie123.sk
Vytlač stránku | Pošli známemu

Povinné zmluvné poistenie

Ako už názov napovedá, PZP je povinným poistením daným zo zákona. Povinnosť uzatvoriť poistnú zmluvu PZP má každý, kto je držiteľom vozidla s evidenčným číslom, prípadne špeciálnych vozidiel pohybujúcich sa po cestných komunikáciách. Táto povinnosť je daná zákonom č. 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poistení. Škodu vyplývajúcu z povinného zmluvného poistenia vypláca poškodenému poisťovňa vinníka. To znamená, že v prípade, že spôsobíte dopravnú nehodu a máte platné PZP poistenie, všetky finančné náklady (v rámci limitu poistného krytia) na pokrytie škôd spôsobených iným osobám za vás uhradí poisťovňa, v ktorej ste povinné zmluvné poistenie uzavreli.

Vypočítajte si najlacnejšie povinné zmluvné poistenie Vášho auta.

Ceny PZP sú aktuálne a priebežne aktualizované podľa sadzieb poistovní

Vďaka spolupráci s viacerými poisťovňami si teraz môžete priamo porovnať pzp vo viacerých poisťovniach a uzavrieť povinné zmluvné poistenie online. Ušetríte čas aj peniaze. Zmluvné poistenie potrebujete mať uzavreté ešte pred prihlásením auta do evidencie. Mierne navýšenie poistného môžu očakávať najmä mladí vodiči v kategórii do 25 rokov a tí, ktorí spôsobili škodovú udalosť. Naopak, bezškodoví vodiči môžu získať v niektorých poisťovniach bonus až 60 % z ceny poistného. Tieto bonusy, zľavy a iné výhody týkajúce sa PZP sú automaticky umiestňované aj do porovnávacej kalkulačky pre PZP online, a tak si môžete byť istí, že vypočítané poistné bude aktuálne a stopercentne platné. Využite teda porovnanie PZP a zistite si, či je Vaše uzatvorené PZP naozaj to najvýhodnejšie aj pre nasledujúci rok, alebo máte možnosť uzatvoriť si PZP výhodnejšie. Všetko jednoducho, rýchlo a pohodlne!

Doklady

Za hodnoverný doklad sa pokladá „Doklad o uzatvorení PZP“, tzv. Biela Karta. Obsahuje údaje o poisťovateľovi vozidla, držiteľovi vozidla , číslo poistnej zmluvy, údaje o vozidle, ako aj dobu trvania poistenia PZP. Mimo územia Slovenskej republiky sa ako doklad o uzatvorenom PZP uznáva jedine Zelená Karta. V roku 2011 pribudol ďalší doklad Tlačivo Správa o nehode, ktorú je potrebné nosiť v aute a v prípade udalosti vypísať spolu Vinník a Poškodený.

Sankcie

Ako potvrdenie o uzatvorení PZP nemôže slúžiť doklad o zaplatení, teda napríklad ústrižok šeku, nakoľko neobsahuje všetky potrebné údaje potrebné pre kontrolu. Dovolím si však upozororniť, že ak je PZP nezaplatené a neplatné, hrozí Vám pokuta 3300 Eur a v prípade zavinenia nehody plná náhrada škody na majetku aj na zdraví.

Uzavrite teraz PZP Online - povinné zmluvné poistenie ONLINE - cez Internet

Povinné poistenie auta - Charakteristika PZP

  • Individuálne zmluvy - možnosť výberu z 8 poisťovní
  • Vplyvy na výšku poistného ... vek, objem valcov, výkon, celková hmotnosť vozidla, bydlisko držiteľ vozidla, škodovosť,
  • Garancia - garantujem najnižšiu aktuálnu cenu poistného, stále aktuálne sadzby a presný výpočet poistného
  • Technický rok - od začiatku účinnosti + 365 dní
  • Kalendárny rok - od začiatku účinnosti do 31.12.
  • Poistné krytie - 5 000 000 EUR na zdraví, 1 00 000 EUR na majetku
  • Asistenčné služby - doposiaľ v cene poistného
  • Pripoistenie čelného skla .. poisťovne ustúpili od toho, v súčasnej dobe v PZP toto nie je možné poistiť
  • Obhliadka vozidla - pre povinné zmluvné poistenie PZP nie je potrebná

Vypočítajte si najvýhodnejšie havárijné poistenie


Máte ďalšie otázky ohľadom poistky na auto, kontaktujte ma a ja Vám zodpoviem na všetky profesné otázky a v prípade záumu pripravím najlacnejšie povinné zmluvné poistenie.

© 2007 - 2024, Poistenie123.sk - Najvýhodnejšie poistenie pre Vás.